уторак, 27. октобар 2015.

Четири златне медаље на Кросу РТС- а

Огњен Николић, четвороструки победник Кроса РТС-а
Огњен Николић, ученик наше школе, осим што је примеран и одличан ђак са свим петицама, веома је успешан спортиста. На овогодишњем Кросу РТС- а освојио је четири златне медаље. Прошле године је за нијансу био слабији, освојио је три златне и једну сребрену медаљу.

Ове године одржала се 25. серија кроса РТС-а. Сваке године у једној серији има четири кроса. У овој години кросеви су се одржавали у Зајечару, Пожаревцу, Рековцу и Шапцу. У Зајечару и Пожаревцу, 9. и 10. октобра, такмичаре је дочекала темпаратура од испод девет степени и невероватно јак ветар. Такмичење је било изузетно масовно да су неки људи помислили и да ће бити оборен рекорд кроса РТС-а од 1194 такмичара. На следећем кросу у Рековцу 23. октобра такмичари су трчали по мањем фудбалском терену, а киша, која дан пре трке није престајала да пада, допринела је томе да услови за трчање буду далеко од идеалних. На овом такмичењу, атлетичари су још једном показали своју професионалност, истрајност и упорност. У Шапцу 24. октобра, на старом хиподрому, поред реке Саве, сачекало их је нешто боље време и изузетно тешка стаза. На овом кросу организација је била најбоља, што је помогло такмичарима да остварују све боље резултате. Напокон, на последњем кросу, био је оборен рекорд. Тада је кроз циљ прошло чак 1385 такмичара.